YERLİ MALI HAFTASI
12/12/2018

YERLİ MALI HAFTASI

Haftanın amacı, yerli tüketimin bilinçli olarak artmasıdır. Bu hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve ''yerli malı kullanmanın önemi'' vurgulanır. İnsanların parasını, malını, eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve dikkatli kullanmasına tutumlu olmak denir. İhtiyaçlara harcandıktan sonra artakalan para ile yatırım yapmanın önemi üzerinde durulur. Tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen ürünlerden seçilmesinin gerekliliği anlatılır. Bu şekilde ülkenin zenginliklerinin artması amaçlanmaktadır. Ayrıca bilinçli tüketicilik   konuları üzerinde durulur.

Okullarımızda  12 – 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada Tutum, Yatırım ve Türk malları hakkında bilgiler verilir, şiirler okunur, konuşmalar yapılır. Yerli malı farklı yiyecekler  getirilerek tanıtılır  ve  yenilir. Yerli mallarımız tanıtılmaya çalışılır.

Bizlerde okulumuzda  yönetici , öğretmen, öğrenci ve çalışan destek birim personelimizle birlikte günün anlam ve önemine yönelik tanıtım ,şiir ve sunularımızı yaptık. Çocuklarımızla birlikte  keyifli zaman geçirdik.

Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize, katılımda bize destek veren siz değerli velilerimize teşekkürlerimizi iletiriz.

Sevgiyle yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle….

                                                                                                                               AYLA OKUTAN

                                                                                                                              OKUL  MÜDÜRÜ

Diğer Haberler